Dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej

Nauka przez zabawę !

Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe – przede wszystkim gry i zabawy z elementami szermierki, przygotowanie fizyczne i psychiczne do treningu szermierczego, zaznajamianie się ze sprzętem szermierczym, swoistą etykietą, zasadami walki i sędziowania oraz udział w zawodach.

Uprawianie szermierki – tej eleganckiej i elitarnej dyscypliny sportowej cenionej na całym świecie, ma wielki wpływ na wszechstronny rozwój człowieka. Dzięki doborowi odpowiedniego zestawu ćwiczeń uczy koordynacji ruchowej, zwinności, precyzji, szybkości podejmowania decyzji, orientacji w przestrzeni i kontroli nad własnym ciałem. Oprócz zdolności motorycznych, szermierka kształtuje pozytywne cechy charakteru. Dzieci ćwiczące szermierkę uczą się cierpliwości, wytrwałości i odporności na porażki. Jednocześnie rozwijają w sobie motywację do osiągania sukcesu. W szermierce nie ma kategorii wagowych ani wzrostowych – można wygrywać niezależnie od swoich warunków fizycznych.


Młodzież z gimnazjum i liceum

Doskonalenie swojego ciała i charakteru poprzez naukę szermierki

Masz już dosyć sportów masowych takich jak piłka nożna? Chciałbyś trenować sport elegancki i elitarny, w którym wynik sportowy jest zależny jedynie od Twoich umiejętności i cech charakteru? Jeśli tak to szermierka jest sportem dla Ciebie. Tu nie najważniejsze są warunki fizyczne takie wzrost, waga, siła bicepsu czy szybkość na 100m lecz spryt, refleks, wyczucie odległości, koordynacja, zimna krew oraz umiejętność podejmowania szybkich decyzji.

Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy, ćwiczenia kształtujące prawidłową sylwetkę i cechy motoryczne przydatne w szermierce. Trening specjalistyczny prowadzony jest poprzez ćwiczenia pracy nóg, walki treningowe oraz lekcje indywidualne. Możliwy udział w turniejach szermierczych w kraju i za granicą.


Dorośli

Dzięki treningom szermierczym odreagujesz stres i nagromadzone w pracy emocje!

Nauka szermierki będzie wymagać skupienia i koncentracji. Gdy poznasz podstawy techniki, taktyki i zapoznasz się ze sprzętem szermierczym zaczniesz fechtować. Walka szermiercza nie wywoła w Tobie agresji czy negatywnych emocji to będzie elegancki pojedynek podczas którego możesz krzyczeć jak Ci coś nie wyjdzie lub głośno wyrażać radość z pięknie zadanego trafienia. Walka trwa kilka minut, więc fechtując nie będziesz myślał o zmęczeniu. Będziesz skoncentrowany na tym jak rozegrać tą” błyskawiczną partię szachów”.


 Trenując szermierkę:

  • poprawiasz kondycję fizyczną, rozwijasz inteligencję i strategię działania
  • doskonalisz refleks oraz koncentrację
  • uczysz się oceniać sytuację i rozwijasz wyobraźnię, kształtujesz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji
  • zdobywasz nowe, elitarne umiejętności
  • masz możliwość wzięcia udziału w turniejach w Polsce i za granicą