Historia Klubu

Grodziski Klub Szermierczy, działający w formie stowarzyszenia non profit, z inicjatywy Krzysztofa Karlickiego został zarejestrowany w rejestrze Starosty Grodziskiego 09 lipca 2014. Od początku września 2014 roku wśród mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna prowadziliśmy nabór do sekcji szablowej. Pod koniec września, dzięki pomocy trenerów i zawodników AZS AWF Warszawa odbył się trening pokazowy, podczas którego dzieci oraz rodzice mieli okazje zapoznać się z tą szlachetną dyscypliną sportową. Od początku października 2014 rozpoczęły się treningi dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej, a dwa tygodnie później ruszyły zajęcia dla młodzieży z gimnazjum i liceum oraz zajęcia indywidualne dla dorosłych.

Aktualnie trenujemy według grafiku, który znajduje się w zakładce TRENINGI 2016/2017

Turnieje:

Zawodnicy klubu biorą udział w turniejach szermierczych z cyklu Pucharu Polski oraz Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Klub organizuje Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w szabli (pierwsza edycja odbyła się 25.06.2016) w Grodziskiej Hali Sportowej.

Nasze sukcesy:

Maja Karlicka – I m. Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kat. dzieci. Warszawa 2016

Julia Szlaga – III m. Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kat. młodzików. Warszawa 2016

Jan Engel – III m. Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kat. młodzików. Warszawa 2016

Teresa Kuczera – I m Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kat. juniorów. Warszawa 2016

Obozy szermiercze:

Klub organizuje obozy szermiercze w okresie letnich i zimowych wakacji. Latem łączymy trening szermierczy z aktywnym wypoczynkiem i poznawaniem historii odwiedzanych regionów Polski. Zimą fechtujemy i szusujemy na stoku.

Zdjęcia, relacje:

Relacje z naszych wojaży na turnieje i obozy oraz opis innych ważnych wydarzeń klubowych można znaleźć na FB Grodziski Klub Szermierczy

Zajęcia w Klubie prowadzą:

Krzysztof Karlicki – absolwent AWF Warszawa, Drużynowy Mistrz Polski Seniorów 1991 (AZS – AWF Warszawa), uczestnik Uniwersjady Sheffield 1991, uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów Wiedeń 1991.

Natalia Zakrzewska – instruktor szermierki, była zawodniczka AZS – AWF Warszawa, członek kadry narodowej w latach 2009 – 2012, wielokrotna medalistka turniejów Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Zdobywczyni III m w Akademickich MP w sezonie 2014/2015.