Ułatwienia dostępu

Grodziski Klub Szermierczy

DLA KOGO?

Na treningi zapraszamy:

Dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej

Nauka przez zabawę!

Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe – przede wszystkim gry i zabawy z elementami szermierki, przygotowanie fizyczne i psychiczne do treningu szermierczego, zaznajamianie się ze sprzętem szermierczym, swoistą etykietą, zasadami walki i sędziowania oraz udział w zawodach.

 

Uprawianie szermierki – tej eleganckiej i elitarnej dyscypliny sportowej cenionej na całym świecie, ma wielki wpływ na wszechstronny rozwój człowieka. Dzięki doborowi odpowiedniego zestawu ćwiczeń uczy koordynacji ruchowej, zwinności, precyzji, szybkości podejmowania decyzji, orientacji w przestrzeni i kontroli nad własnym ciałem. Oprócz zdolności motorycznych, szermierka kształtuje pozytywne cechy charakteru.

 

Dzieci ćwiczące szermierkę uczą się cierpliwości, wytrwałości i odporności na porażki. Jednocześnie rozwijają w sobie motywację do osiągania sukcesu. W szermierce nie ma kategorii wagowych ani wzrostowych – można wygrywać niezależnie od swoich warunków fizycznych.

Młodzież z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz liceum

Doskonalenie swojego ciała i charakteru poprzez naukę szermierki.

Masz już dosyć sportów masowych takich jak piłka nożna? Chciałbyś trenować sport elegancki i elitarny, w którym wynik sportowy jest zależny jedynie od Twoich umiejętności i cech charakteru? Jeśli tak to szermierka jest sportem dla Ciebie. Tu nie najważniejsze są warunki fizyczne takie wzrost, waga, siła bicepsu czy szybkość na 100m lecz spryt, refleks, wyczucie odległości, koordynacja, zimna krew oraz umiejętność podejmowania szybkich decyzji.

 

Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy, ćwiczenia kształtujące prawidłową sylwetkę i cechy motoryczne przydatne w szermierce. Trening specjalistyczny prowadzony jest poprzez ćwiczenia pracy nóg, walki treningowe oraz lekcje indywidualne. Możliwy udział w turniejach szermierczych w kraju i za granicą.

Trenując szermierkę

  • Poprawiasz kondycję fizyczną
  • Doskonalisz refleks oraz koncentrację
  • Zdobywasz nowe, elitarne umiejętności
  • Masz możliwość wzięcia udziału w turniejach w Polsce i za granicą oraz obozach letnich bądź zimowych, zdobywając przy tym nowe zdolności, doświadczenia czy przyjaźnie
  • Rozwijasz inteligencję i strategię działania
  • Kształtujesz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji