Ułatwienia dostępu

Grodziski Klub Szermierczy

HISTORIA KLUBU

Historia Klubu

Grodziski Klub Szermierczy z inicjatywy Krzysztofa Karlickiego został zarejestrowany w rejestrze Starosty Grodziskiego 9 lipca 2014 roku. W tym czasie ruszyły również pierwsze treningi i pokazy, których celem był nabór do sekcji szablowej wśród mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Milanówka oraz Podkowy Leśnej.  Niecały rok później, bo 16 maja 2015 roku, Klub otrzymał licencję Polskiego Związku Szermierczego, zdobywając tym samym prawo startu w zawodach, które w tamtym okresie były okazją do poznania nieco świata szermierczego i zebrania doświadczenia.


Wkrótce po pierwszych zawodach przychodziły też pierwsze sukcesy, a z zaczęło pojawiać się więcej takich klubowych pierwszych razów, m.in. były to:  pierwsze obozy-organizowane zarówno w zimę, jak i lato, pierwsze festyny czy pikniki, w których reprezentanci grodziskiej szermierki brali udział, a w końcu Grodziska Szabla, turniej organizowany przez GKS, który stał się już tradycją. W 2022 roku odbyła się V edycja! Od tamtej pory Kadra Trenerska prowadzi treningi na terenie trzech miast dla dzieci i młodzieży, a w ferie i wakacje organizuje obozy szermiercze, bądź na przestrzeni całego roku- kilkudniowe konsultacje szkoleniowe dla powołanych zawodników.  Reprezentanci Grodziskiego Klubu Szermierczego biorą również regularnie udział w turniejach w Polsce i za granicą, a dzięki ciężkiej pracy i wytrwałość w dążeniu do celu udało im się wywalczyć 3 medale Mistrzostw Polski.

Więcej o naszych sukcesach

Turnieje

Zawodnicy Klubu biorą udział w turniejach szermierczych z cyklu Pucharu Polski, Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz w imprezach rangi Mistrzowskiej (MP Seniorów, Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MP Młodzików) oraz wielu turniejach towarzyskich w Polsce i zagranicą. Klub co roku organizuje Grodziską Szablę, Memoriał Jerzego Pawłowskiego. Za nami już V edycja!

Obozy szermiercze

Klub organizuje obozy szermiercze w okresie letnich i zimowych wakacji. Latem łączymy trening szermierczy z aktywnym wypoczynkiem i poznawaniem historii odwiedzanych regionów Polski. Zimą fechtujemy szusujemy na stoku.

Zdjęcia i relacje

Relacje z naszych wojaży na turnieje i obozy oraz opis innych ważnych wydarzeń klubowych można znaleźć 

na Facebooku – Grodziski Klub Szermierczy oraz Instagramie @grodziski_klub_szermierczy.